BREAKING NEWS
Home » HUMAN & NATURE » Imazhe mahnitëse nga Qipro (VIDEO)

Imazhe mahnitëse nga Qipro (VIDEO)

Grupi «Cypros from air»  na shoqëron dhe njëherë  në peisazhet e mahnitshme të Qipros nga lart.

Imazhet mbresëlënëse të regjistruar nga drone «Cypros form air»  këtë herë vijnë nga ekipi Pafo. Në mënyrë të veçantë shoqërohen nga  “Dimitrios 2” në brigjet e Klorakas.

Historia e anijeve të mbytura

Anija e transportit greke  “Dimitrios 2” ra në shkëmbinj nënujorë në brigjet e Klorakas në mars të vitit 1998, pas një stuhie të fortë.

“Dimitrios 2 ‘mbante lëndë druri nga Halkida  për ti transferuar në  Limasol dhe Bejrutit, dhe për shkak të erërave të rënda ka patur defekt në atë kohë, duke ikur larg nga valët dhe duke u bllokuar pesëqind metra nga brigjet e Klorakas.

Në bord ishin nëntë marinarë që u shpëtuan me  helikopter  të forcave angleze që iu kërkua ndihmë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

test