BREAKING NEWS
Home » INTERVISTAT » Gazetari rus Roman Kosarev në iTimes – Për sulmin që pësoi në Siri

Gazetari rus Roman Kosarev në iTimes – Për sulmin që pësoi në Siri

Dy gazetarë rusë, korrespondentë të Russia Today, u plagosën kur një predhë goditi makinën e tyre, afër kufijve të Sirisë me Turqinë, kur situata në Siri po përshkallëzohet me pjesëmarrjen e forcave të shumta që luftojnë kundër Kalifatit Islamik dhe të organizatave terroriste ndërkombëtare që operojnë në këtë zonë.

Roman Kosarev, korrespondent për çështje lufte të rrjetit rus RT, foli eskluzivisht për Jorgo Fokiano dhe për iTimes, për peripecinë që jetoi e cila për pak sa nuk i kushtoi jetën.

Ju referua detajisht incidentit, i cili ndodhi një ditë para rrëzimit të avionit luftarak rus nga aviacioni luftarak turk, ndërsa analizoi situatën që mbizotëron në atë zonë.

Së fundmi, na zbuloi jetën e një korrespondenti të luftës në një nga shtetet më të “nxehta” të planetit dhe të gjitha aspektet e luftës në Siri pas ndërhyrjes së Rusisë në operacionet luftarake.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

test