BREAKING NEWS
Home » SPORT

SPORT

Zhoze Mourinjo merr ofertë nga… Siria

Edhe pse vendi është në konflikt civil prej më shumë se pesë vitesh dhe një pjesë e madhe e qyteteve janë shkatërruar plotësisht, federata e futbollit ndjek programin e vet dhe bën një ofertë gati-gati në kufijtë e surreales për një nga trajnerët më të mirë në botë. Kombëtarja siriane renditet në vendin e 123-të të klasifikimit të FIFA-s, por ...

Read More »

Levandovski zë vendin e Ibrahimoviçit te PSG-ja

Në Gjermani janë të sigurt për largimin e Robert Levandovskit nga Bajern Mynihu, duke theksuar se destinacioni i ardhshëm i polakut është Parisi. Parizienët po mendojnë që tani për lojtarin që do të zëvendësojë Ibrahimoviçin në fund të sezonit, kur pritet që ai të largohet nga PSG-ja. Mediat gjermane shkruajnë se trajneri Blank ka kërkuar nga drejtuesit e skuadrës Levandovskin ...

Read More »

Shqiptarët blejnë 20 mijë fanella për 60 ditë

Një çmenduri më vete për fanellën e Shqipërisë. Nga dita e prezantimit të fanellës Triumf deri sot janë shitur më shumë se 20 mijë fanella në gjithë botën dhe FSHF dhe ”Macron” mendojnë që kjo shifër deri në fund të Europianit ku kjo fanellë do të dalë nga qarkullimi të shkojë deri në 60 mijë ekzemplarë. Bluza e re e ...

Read More »

11-shi më i mirë i futbollistëve që i mungojnë sportit

Pak ditë më parë bota e futbollit vajtoi ndarjen nga jeta të Johan Krujfit, legjendës holandeze të Ajaksit dhe Barcelonës. Por para 68-vjeçarit janë larguar nga kjo botë edhe shumë lojtarë të mëdhenj që kanë shkruar historinë e këtij sportit. Nëse futbolli do të luhej edhe në botën tjetër, ky do të ishte 11-shi më i mirë: Lev Jashin, Bobi Mur, ...

Read More »

Trajneri i Austrisë: Shqipëria ua ‘nxin jetën’ kundërshtarëve.

Trajneri i Austrisë Marcel Koller nuk i kurseu lavdet për kombëtaren shqiptare në prag të miqësores së sotme me kuqezinjtë. “Shqipëria ka një ekip kompakt, të përgatitur shumë mirë nga ana taktike. Ata kanë pësuar shumë pak gola gjatë edicionit të fundit. Është një skuadër me kualitet dhe ua ‘nxin jetën’ kundërshtarëve. Duhet të jemi të përqendruar për përballjen me ...

Read More »

Mavraj: Shqipëria do të befasojë në Evropian

Mbrojtësi i kombëtares Mërgim Mavraj paralajmëron se kuqezinjtë do të befasojnë në kampionatin evropian “Francë 2016”. Mbrojtësi i Kolnit i bëri këto komente nga Durrësi, ku u grumbullua me kuqezinjtë për miqësoret ndaj Austrisë dhe Luksemburgut. “Pas suksesit me kualifikimin ne Evropian, tani fillon puna për ndeshjet në grupe. Jam i lumtur qe i shoh këta futbolliste që kemi luajtur ...

Read More »

Granit Xhaka: Do ta kemi të vështirë me Shqipërinë

Lojtari kosovar i përfaqësues zvicerane Granit Xhaka pohon se helvetët do ta kenë të vështirë me Shqipërinë. Duke folur për përballjen me kuqezinjtë në kuadër të Euro 2016, ku pranoi se “ata kanë një skuadër të paparashikueshme”. Xhaka u shpreh se futbollistet shqiptarë do t’i kontrollojnë emocionet në këtë ndeshje, pasi tashmë kanë luajtur dy herë kundër Shqipërisë. “Për ne ...

Read More »

Gjigantët spanjollë kërkojnë Elseid Hysajn

Mbrojtësi shqiptar Elseid Hysaj po kërkohet nga gjigantët e futbollit botëror. Paraqitjet e tij të shkëlqyera me Napolin kanë zgjuar interesin e spanjollëve të Atletikos së Madridit. Disa javë pasi u zbulua se shqiptari ishte nën radarët e Bajernit të Mynihut, së fundmi në garë është edhe skuadra e “Diego Simeones”. “Tuttomercatoweb” shkruan se “Los Colchoneros” e shohin Hysajn si ...

Read More »

Shqipëria, një nga fanellat më të shtrenjta

Shqipëria ka një nga pesë fanellat më të shtrenjta në Europian. Është “Daily Mirror” që zbulon një fakt të tillë. Sipas gazetës angleze, fanella e famshme Triumf është një nga pesë fanellat më të shtrenjta në shitje për tifozëët. Ajo madje ka kaluar edhe Anglinë e vende të tjera të mëdha si Italia e Spanja apo Franca. Na e kalojnë ...

Read More »

Italia do De Biazin, por e shohin të vështirë ta largojnë nga Shqipëria

Mediat italiane e shohin trajnerin e kombëtares shqiptare Xhani De Biazi si një kandidat të mundshëm për të marrë drejtimin e Italisë. Me largimin e Antonio Kontes te Çelsi, Federata italiane e Futbollit është vënë në kërkim të drejtuesit të ri të stolin e “Të Kaltërve”. Sipas programit “La Domenica Sportiva” të transmetuar në “RAI”, De Biazi është në garë ...

Read More »

test