BREAKING NEWS
Home » NDODH TANI NE BOTE

NDODH TANI NE BOTE

Mbytet gomonia me 70 refugjatë, 43 të humbur

Nga brigjet italiane vjen një tjetër tragjedi, ku një gomone me 70 refugjatë është mbytur në ujërat e Mesdheut. Sipas medieve ndërkombëtare, bëhet fjalë për një gomone të nisur nga Libia, e cila është fundosur rreth 4 milje nga bregu i Sabratës. Një anije tregtare, që u gjend rastësisht aty, arriti të shpëtonte 27 persona, ndërsa 43 të tjerë janë ...

Read More »

Tërmet 7.2 ballë në Paqësor

Një tërmet me magnitudë të shkallës Rihter 7.2 ballë u regjistrua sot në arkipelagun Vanuatu, në Paqësor, bënë të ditur sizmologët duke shfaqur probabilitet të ulët për viktima edhe nëse rritet volumi i valëve nga cunami. Tërmeti me thellësi 35 kilometra goditi kryesisht zonën rreth 80 kilometra në veri veriperëndim të krahinës së Portit Olry, në ishullin Espiritu Santo, 400 ...

Read More »

Babai vret të birin, ishte homoseksual

Një 69-vjeçar në Los Angeles është arrestuar të martën e kësaj jave, pasi policia mori një telefonatë emergjence dhe gjeti në shtëpinë e tij trupin e pajetë të djalit dhe gruas. Shehada Issa akuzohet se ka vrarë të birin, Amir Issa, 29 vjeç, pasi ky i fundit pranoi se ishte homoseksual. Në shtëpi është gjetur edhe trupi i nënës së ...

Read More »

Del në shitje makina antiplumb e mbretëreshës Elizabet II

Është nxjerrë në shitje automjeti me të cilin udhëtonte mbretëresha Elizabet II, për 200.000 sterlina. Automjeti me antiplumb, është i përbërë nga sedilje lëkure, ka sensorë  të specializuar dhe është nxjerrë në shitje nga koleksionisti Simon Gregg. 49-vjeçari Simon Gregg tha për “Daily Mail”, se ai përpiqet të koleksionojë makina që kanë histori interesante. “Ky ishte një rast i rrallë sepse automjete ...

Read More »

Si mund të përfitoni shërbime falas

Një 24-vjeçar ka gjetur një mënyrë të zgjuar për të përfituar shërbime të shumta falas. Ai e ka ndryshuar mbiemrin e tij në “Null”, pasi kjo fjalë nuk njihet nga bazat e të dhënave të sistemeve kompjuterike. Raven Felix Null thotë se ndryshimi i mbiemrit i ka siguruar atij makina me qira si dhe shtatë net në shtatë hotele të ...

Read More »

Vret veten njeriu me dy fytyra

Eduard Mordrak, ndryshe njihet edhe si personi i lindur me dy fytyra. Njërën fytyrë ai e kishte si të gjithë në anën e përparme, e tjetrën në pjesën e pasme të kokës. Ai ka vrarë veten në moshën 23 vjeçare. Edhe pse duket e pabesueshme, njeriu me dy fytyra është një realitet dhe për ta dëshmuar këtë, më poshtë e keni një video ...

Read More »

Sulm me raketa në Parlamentin e Afganistanit

Kompleksi i Parlamentit të Afganistanit, mëngjesin e sotëm është qëlluar me raketa nga militantët talebanë. Sulmi me raketa ka ndodhur ndërkohë që pritej fjalimi i një zyrtari të inteligjencës dhe i ministrit të brendshëm. Nga ky sulm, për të cilin përgjegjësinë e kanë marrë talebanët, nuk është raportuar për viktima. “Tri raketa janë hedhur në parlament, por ato nuk e ...

Read More »

Lunaçek: Serbia s’mund të bëhet pjesë e BE-së pa njohur Kosovën

Serbia nuk do të mund të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian pa njohur pavarësinë e Kosovës, i pëlqen kjo dikujt apo jo. Kjo është deklarata që bëri zëvendëspresidentja e Parlamentit Evropian Ulrike Lunaçek në një diskutim podiumi në Berlin, me temë “Zhvillimi i marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës” . Në këtë takim merrnin pjesë  Bodo Veber nga Këshilli për politika ...

Read More »

Belgjika liron një tjetër të dyshuar për sulmet: S’ka prova

I vetmi person i akuzuar dhe i arrestuar për përfshirje në sulmet terroriste të Brukselit, është liruar për mungesë provash. Mediat belge kanë publikuar emrin e njeriut, i njohur si Faycal Cheffou. Ky i fundit u arrestua më 24 mars në Bruksel nën akuzën e “pjesëmarrjes në aktivitetet e grupit terrorist, vrasësve terroristë” . Ndërkohë, policia ka publikuar pamjet në ...

Read More »

Para sulmeve në Paris, vëllezërit Abdeslam bënin “jetë nate”

Vetëm disa muaj para sulmeve terroriste në Paris, vëllezërit Abdeslam janë filmuar duke u argëtuar në një klub nate në Bruksel. “DailyMail” shkruan se, Brahim Abdeslam, vëllai i Salah Abdeslam është filmuar me cigare në dorë duke vallëzuar më një grua bionde, ndërsa vëllai i tij Salah shihet duke qëndruar pranë tij. Brahim sipas policisë, në sulmin e Parisit hodhi ...

Read More »

test