BREAKING NEWS
Home » GREQI (page 30)

GREQI

Një tjetër anije fundoset në Egje – 3 fëmijë të vdekur

Trupat e pajetë të tre fëmijëve dhe 20 emigrantë dhe refugjatë të mbijetuar, mblodhi nga zona detare e Agathonisit, një skaf i një organizate joqeveritare. Pak më parë një kullë ushtarake në këtë zonë, kishte bërë thirrje për ndihmë, pasi anija që mbante emigrantët dhe tre fëmijë e pafat ishte përmbysur dhe fundosur. Ndërkohë një skaf i Marinës që kishte ...

Read More »

Z. Forcakis bie dakord me propozimin e z. Triandafilidhi

Besimin e tij se propozimi i deputetit të SYRIZA-s, Aleksandër Triandafilidhi për pagesë në shkollat ​​publike, duhet të konsiderohet dhe të diskutohet, ka shprehur kreu i Departamentit të Arsimit të Demokracisë së Re, Theodhoros Forcakis, duke folur në Agjencinë FM. “Ky është një propozim që duhet të diskutohet, sepse ka shumë familje greke që janë duke paguar shuma të mëdha ...

Read More »

Moti për ditën e Premte

Në pjesën perëndimore, qendrore, në veri dhe gradualisht në ishujt e Egjeut lindor do të mbizotërojnë vranësira me shira dhe stuhi dhe nga pasditja në perëndim do të ketë stuhi sporadike ndërsa natën e së premtes do të ketë borë në malet e rajoneve veriore. Në pjesën tjetër të Greqisë do të ketë re me pak reshje lokale në mbrëmje. ...

Read More »

Cipras: “Për turp politika partiake në Administratën Publike nga sistemi i vjetër politik”

Projektligj -seksion, i cili ka për qëllim “për të lënë pas turpin e politikës partiake, sistemin e vjetër politik”, ka deklaruar kryeministri Aleksis Cipras mbi projektligjin për Administratën Publike të miratuar të mërkurën nga kabineti qeveritar në orët e mesnatës. Përveç kësaj, A. Cipras nisi një sulm kundër kryetarit të ri të  ND, Kiriakos Micotakis duke argumentuar se nga  pozita ...

Read More »

Shpallen rezultatet e studentëve të Greqisë

Shpallen sot rezultatet e kërkesave për transfertat në departamentet dhe fakultetet e universiteteve të Greqisë. Sipas njoftimit të Ministrisë së Arsimit, Kërkimit dhe Çështjeve Fetare, rezultatet e aplikimeve elektronike transkriptit do të jetë në dispozicion pas orës  17:00 dhe  të interesuarit mund të shohin ato, ose online në https://transfer.it.minedu.gov. gr, duke përdorur emrin e përdoruesit (username) dhe fjalëkalimin (password) me ...

Read More »

Micotaqis: “Qeveria ANEL-SYRIZA kanë dëmtuar seriozisht Greqinë”

Në fjalimin e tij të parë  kryetari  i Demokracisë së Re-  në grupin parlamentar të partisë, Kiriakos Micotakis akuzoi qeverinë  për populizm dhe vuri në dukje: “Bashkimi për  të lëvizur në rinovimin krijues të një Demokracie të Re, e cila të jetë parti e madhe e qendrës së djathtë”. Micotaqis, tha se qëllimi i tij është për të krijuar marrëdhënie ...

Read More »

Detajet tronditëse të krimit të Kozanit (VIDEO) Bashkshorti: “E mbyta gruan, më dënoni me burgim të përjetshëm”

  Viktimë e krimit të tmerrshëm ra 37 vjeçarja Anthi nga Kozani, pasi burri i saj 40-vjeçar  e ka vrarë atë në shtëpinë e tyre në Velvento. Sipas ekzaminimit mjeko-ligjor shkaku i vdekjes është për shkak të mbytjes. Në të vërtetë, është  identifikuar dhe ka thyer kafkën, ndoshta për shkak të goditjeve nga burri i saj. Gjithashtu janë identifikuar shenja ...

Read More »

Alarm në Policinë Greke pas sulmit terrorist në Stamboll

Në alarm ndodhen autoritetet greke pas sulmit terrorist në Stamboll. Zyrtarët e lartë kanë ardhur tashmë në kontakt me lidhjen e policisë së Turqisë në Greqi për të mësuar më shumë detaje rreth aktit terrorist, ndërsa drejtuesit e Shërbimit Kundërterrorizëm është një linjë të drejtpërdrejtë me të. Siç shkruan Eleftheros Tipos, janë urdhëruar masa të shtuara të policisë rreth shënjestrave ...

Read More »

test