BREAKING NEWS
Home » GREQI (page 22)

GREQI

Në duart e policisë hakerët e «Ushtrisë Elektronike greke»

Nga Departamenti i Krimit elektronik grek janë  identifikuar anëtarët e internetit të ekipit «Ushtria Elektronike grek», të cilët ishin duke bërë sulme në faqet e internetit të organeve publike dhe kompanitë private -.Ministris së Brendshme dhe Rindërtimin Administrativ e Policisë greke. Bëhet fjalë për “grekët Anonymous» përgjegjës për më shumë se 2.500 sulme mbi faqet e internetit të institucioneve publike, ...

Read More »

Përplasje me lëndë plasëse polici-fermerë – anullohet inagurimi i Agrotika

  Anullohet ceremonia e inaugurimit të 26 Agrotika, e cila ishte planifikuar të mbahej ditën e enjten. Por inagurimi nuk është kryer për shkak të  protestave të fermerëve, blegtorëve dhe peshkatarëve   në 75  pikat e kontrollit, në tubimin e mbajtur në qendër të Selanikut dhe incidenteve që pasuan. Hapja kishte planifikuar të mbahej nga Ministri i Zhvillimit Rural dhe ...

Read More »

Florina: Shpërndarje falas pula, portokalle dhe mandarina për të varfërit (TEVA)

Të premten, 29 janar, nga ora  09: 30p.m. 13: 00m.m, Kompania e Zhvillimit të Bashkisë Florina do të vazhdojë të shpërndajë falas pula, portokalle dhe mandarina, nga vendi i Unionit të Kooperativave Bujqësore të Follorinës, për  përfitues të programit TEBA (Fondi i Asistencës Evropiane për të varfërit), të cilët kanw  bërë kërkesë  në Korporatën për Mirëqenie në komunën e Follorinës ...

Read More »

Ministri i Emigracionit për Greqinë Muzala: Belgët na thanë t’i hedhim në det refugjatët! (VIDEO)

Kritika intensive për  vendet e  Bashkimit Evropian që  përballen në  një mënyrë armiqësore me krizën e  refugjatëve ka sjellë  Ministri i Politikave të Emigracionit Janis  Muzala, duke folur të mërkurën në darkë  në emisionin Newsnight të BBC. “Belgët  na thanë ti hedhim në det refugjatët ! Na thanë: “Të paligjshëm! Kemi frikë! Ne nuk na intereson nëse i përmbytim ata ...

Read More »

Gazeta Le Figaro: Në rrezik turizmi grek për shkak të emigrantëve

Sezoni turistik është në presion paralajmëron një raport në gazetën franceze “Le Figaro”, duke shënuar  risqet me të cilat përballet fusha indusitriale  më e madhe e vendit  në momentin kur rrezikohet mbyllja e  kufijëve dhe  bllokohen brenda mureve  të vendit emigrantët dhe refugjatët. Në të njëjtën kohë, mbajnë ata përgjegjësi për  vendin tonë  në rritjen e rrjedhës së emigrantëve në ...

Read More »

Ky është 52 vjecari i cili joshte fëmijët në kioskën brenda ambjenteve të shkollës

Policia greke ka publikuar me  detaje të dhënat e një  52 vjecari i cili punonte në një kioskë brenda ambjenteve të shkollës në Gjeraka, Greqi dhe joshte me qëllim, “ ngacmim seksualisht” fëmijët e shkollës fillore. Bëhet fjalë për autorin  Marasoglu Efthimios i biri i Pantelis dhe Fotinis,  lindur më  1964 në Kavala, Greqi. 52 vjecari u akuzohet për  imoralitet ...

Read More »

Nisën themelet e bashkëpunimit mes Greqisë – Qipros – Izraelit

Përfundojë turi i takimeve në kuadër të trepalëve – me dokumente historike duke  vendosur për të krijuar një tubacion që të transportohen burime të përbashkëta  të gazit natyror për në BE. Pas takimit trepalësh të tre liderët bërë deklarata në media. Presidenti qipriot Nikos Anastasiadhis pasi i uroi mirëseardhjen e Aleksis Cipras dhe Bexhamin Netanjahu e quajti historik takimin ku ...

Read More »

Në grevë prodhuesit e tregjeve popullore

Në grevë  do të jenë sot (e mërkurë) dhe nesër prodhuesit e tregjeve fruta-perime, në kuadër të  ndryshimeve në sigurimet shoqërore. Objektivi është për të marrë pjesë në bllokadat lokale të fermerëve dhe për të forcuar këtë protestë. Sot në disa qarqe qendrat e tregut janë ngritur në mënyrë që prodhuesit mund të shpërndanin prodhimet e tyre falas. Në Kolono ...

Read More »

Ministri Muzala në ankth nga presionet që bëhen për çështjen e refugjatëve

Shqetësimin për presionet që mer  Greqia për çështjen e refugjatëve,  shpreh zëvendësministri i Politikave të Emigracionit Janis  Muzala, ndërsa në Bruksel  për këtë problem u zhvillua takimi me  Kolegjin e Komisionerëve. Në një intervistë për “SKAI TV” të  mërkurën, Janis  Muzala tha se  do të krijohen dy kampe  për të pritur refugjatët, një në Athinë dhe një në Selanik. Në ...

Read More »

Vendin e 58 zë Greqia për korrupsion, në listën e 168 vendeve

Vendin e 58 zë Greqia, në një total prej 168 vende në Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2015, në Transparency International, raport i lëshuar të mërkurën . Në veçanti, Greqia ka grumbulluar  46 pikë, duke qënë  janë në mesin e vendeve që kanë përmirësuar ndjeshëm rezultatin e tyre në renditjen, në rritje për vitin 2015, konkretisht  në pozicionin ...

Read More »

test