BREAKING NEWS
Home » LAJME NGA VENDI » Vrau me armë në 2001-shin, ekstradohet nga Athina

Vrau me armë në 2001-shin, ekstradohet nga Athina

Një person  i dënuar me 17 vjet burg në Shqipëri, është ekstraduar nga Athina në Tiranë.  Më datë 12.11.2001 në Belgjikë, shtetasi Fiqiret Xhenja ka vrarë me armë zjarri shtetasin A.B, (A.K).

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër me vendimin e datës 28.12.2007, e ka dënuar fajtor , për kryerjen e veprës penale “Vrasje me dashje dhe armëmbajtje pa leje”, parashikuar nga nenet 76 dhe 278/2 i Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Athinën, u bë i mundur arrestimi i tij në Greqi me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

test