BREAKING NEWS
Home » AUTO-MOTO » Lorenzo Kampion Bote

Lorenzo Kampion Bote

Jorge Lorenzo mori fitoren në MotoGP në pistën e Valencias dhe festoi titullin e katërt botëror të karrierës së tij madje në “shtëpinë” e tij.

Spanjolli u nis nga vendi i parë të cilin dhe mbajti deri në fund të garës, edhe pas presionit që erdhi sidomos nga M.Marquez.

Pretendenti për titull, i dënuari, Valentino Rossi, edhe pse u nis nga vendi i fundit arriti deri tek i katërti, në 18 raunde para se të binte flamuri bardhezi. Italiani, sidoqoftë nuk kishte shpejtësinë për të arritur ata që ishin të parët që ishin afruar në distancën e afërsisht 11 sekondave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

test