BREAKING NEWS
Home » BOTA » Del në shitje makina antiplumb e mbretëreshës Elizabet II

Del në shitje makina antiplumb e mbretëreshës Elizabet II

Është nxjerrë në shitje automjeti me të cilin udhëtonte mbretëresha Elizabet II, për 200.000 sterlina.

Automjeti me antiplumb, është i përbërë nga sedilje lëkure, ka sensorë  të specializuar dhe është nxjerrë në shitje nga koleksionisti Simon Gregg.

49-vjeçari Simon Gregg tha për “Daily Mail”, se ai përpiqet të koleksionojë makina që kanë histori interesante.

“Ky ishte një rast i rrallë sepse automjete të përdorura nga mbretëresha, nuk dalin shpesh në treg. Kjo makinë është përdorur për ta transportuar atë në shumë raste, duke përfshirë mbledhje të kabinetit në Dawning Street dhe në ditën e festimeve jubilare në Londër”, tha Gregg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

test