BREAKING NEWS
Home » LAJME NGA VENDI (page 30)

LAJME NGA VENDI

Një tjetër anije fundoset në Egje – 3 fëmijë të vdekur

Trupat e pajetë të tre fëmijëve dhe 20 emigrantë dhe refugjatë të mbijetuar, mblodhi nga zona detare e Agathonisit, një skaf i një organizate joqeveritare. Pak më parë një kullë ushtarake në këtë zonë, kishte bërë thirrje për ndihmë, pasi anija që mbante emigrantët dhe tre fëmijë e pafat ishte përmbysur dhe fundosur. Ndërkohë një skaf i Marinës që kishte ...

Read More »

Z. Forcakis bie dakord me propozimin e z. Triandafilidhi

Besimin e tij se propozimi i deputetit të SYRIZA-s, Aleksandër Triandafilidhi për pagesë në shkollat ​​publike, duhet të konsiderohet dhe të diskutohet, ka shprehur kreu i Departamentit të Arsimit të Demokracisë së Re, Theodhoros Forcakis, duke folur në Agjencinë FM. “Ky është një propozim që duhet të diskutohet, sepse ka shumë familje greke që janë duke paguar shuma të mëdha ...

Read More »

Micotaqis: “Qeveria ANEL-SYRIZA kanë dëmtuar seriozisht Greqinë”

Në fjalimin e tij të parë  kryetari  i Demokracisë së Re-  në grupin parlamentar të partisë, Kiriakos Micotakis akuzoi qeverinë  për populizm dhe vuri në dukje: “Bashkimi për  të lëvizur në rinovimin krijues të një Demokracie të Re, e cila të jetë parti e madhe e qendrës së djathtë”. Micotaqis, tha se qëllimi i tij është për të krijuar marrëdhënie ...

Read More »

Detajet tronditëse të krimit të Kozanit (VIDEO) Bashkshorti: “E mbyta gruan, më dënoni me burgim të përjetshëm”

  Viktimë e krimit të tmerrshëm ra 37 vjeçarja Anthi nga Kozani, pasi burri i saj 40-vjeçar  e ka vrarë atë në shtëpinë e tyre në Velvento. Sipas ekzaminimit mjeko-ligjor shkaku i vdekjes është për shkak të mbytjes. Në të vërtetë, është  identifikuar dhe ka thyer kafkën, ndoshta për shkak të goditjeve nga burri i saj. Gjithashtu janë identifikuar shenja ...

Read More »

Alarm në Policinë Greke pas sulmit terrorist në Stamboll

Në alarm ndodhen autoritetet greke pas sulmit terrorist në Stamboll. Zyrtarët e lartë kanë ardhur tashmë në kontakt me lidhjen e policisë së Turqisë në Greqi për të mësuar më shumë detaje rreth aktit terrorist, ndërsa drejtuesit e Shërbimit Kundërterrorizëm është një linjë të drejtpërdrejtë me të. Siç shkruan Eleftheros Tipos, janë urdhëruar masa të shtuara të policisë rreth shënjestrave ...

Read More »

E vdekur u gjend gruaja e humbur në Velvedo të Kozanit

E varrosur në një fushë, në një zonë të Velvedosë së Kozanit, u gjet 37-vjeçarja, e cila ishte zhdukur që nga e shtuna e kaluar. Në Departamentin e Sigurimit në Kozan është dërguar dhe po hetohet burri i saj 40-vjeçar. Sipas informatave nga KOZANILIFE.GR, pas hetimeve të policisë të kryera në mesditën e së mërkurës, 13 janar, në një fushë ...

Read More »

Foto e bombarduesit të Stambollit

Foto e 28 vjeçarit sulmues vetëvrasës Nabil Fadl, nga Siria, është botuar nga gazeta turke “Champertourk”. Sipas gazetës, policia ka kontrolluar shenjat e gishtërinjve të tij dhe ka finalizuar se ai është kamikaz Sultanahmet, në sulmin vdekjeprurës që vrau 10 persona dhe plagosi  15 të tjerë. Është vlerësuar se mbërriti në Turqi një kohë të shkurtër para sulmit dhe mbeti ...

Read More »

Tre Rusë arrestuan autoritetet turke për sulmin në Stamboll

Policia turke arrestoi tre shtetas rusë si lidhje të dyshuara me organizatën terroriste ISIS, pas sulmit vetëvrasës me bombë në Stamboll ku u vranë 10 turistë, siç transmetoi agjensia turke e lajmeve Dogan sot. Policët në qytetin mesdhetar të Antalia konfiskuan dokumente dhe CD gjatë kërkimeve në zonat ku të dyshuarit kishin qëndruar, sipas agjencisë. Nuk u bë menjëherë e ...

Read More »

Shteti Islamik ndoshta organizuan sulmin në Stamboll

  Sipas Reuters dy oficerë të policisë turke zbuluan se është shumë e mundur përfshirja e shtetit islamik në shpërthimin që ndodhi  në qendër të Stambollit. Presidenti turk Tajip Erdogan tha se në mesin e viktimave janë të dy shtetas turq dhe të huaj. Ai shtoi se autori i dyshuar i sulmit ishte një sulmues vetëvrasës Sirian. Presidenti i Këshillit ...

Read More »

test