BREAKING NEWS
Home » LAJME NGA VENDI (page 3)

LAJME NGA VENDI

Burri qëllon gruan 28-vjeçare me 4 plumba

Një nënë e dy fëmijëve është vrarë mëngjesin e sotëm nga bashkëshorti i saj, në rrugën e “Qelqit” në Kombinat. Dyshohet se krimi është kryer në prani të fëmijëve. Në lidhje me ngjarjen është arrestuar 29-vjeçari, Admir Dervishi, punonjës i Gardës së Republikës. Fillimisht gruaja është transportuar me plagë të rënda në Spitalin e Traumës, por për shkak të gjendjes ...

Read More »

Personi me aftësi të kufizuara mbahet i lidhur nga familja

Mbrëmjen e sotme, në emisionin investigativ “STOP” u shfaqën pamjet tronditëse të një personi me aftësi të kufizuara mendore, i cili mbahet i lidhur nga familja e tij, me duar dhe këmbë. Ai ushqehet nga i vëllai dhe familjarët e tij thonë se ndodhet në këtë gjëndje pasi nuk merr asnjëlloj ndihme nga shteti. Familja Dakavelli jeton në “4 Rrugët ...

Read More »

Rrëzohet helikopteri, dy viktima

Të paktën dy persona dyshohet se kanë humbur jetën dhe një tjetër është plagosur si pasojë e rrëzimit të helikopterit në Malësinë e Madhe. Kreu i Malësisë së Madhe Tonin Marinaj bën me dije se dyshohet për të paktën dy të vdekur, ndërkohë që banorët flasin për tre viktima. Mësohet se në bord kanë qenë tre persona dhe helikopteri është ...

Read More »

Hidhet nga kati i gjashtë i pallatit, vdes 29-vjeçari

Mëngjesin e sotëm, në hyrjen e një pallati në qytetin e Vlorës është gjetur trupi i pajetë i një personi. Sipas burimeve të policisë, viktima është 29 vjeç. Nga hetimet e para dyshohet se është hedhur nga kati i gjashtë i pallatit ku banon. Ndërkohë, burime jo zyrtare bëjnë me dije se viktima është shtetasi, Arjan Diamanti. Gjithashtu, policia ka ...

Read More »

Tramp kërcënon sërish meksikanët

Kandidati republikan në garën për presidencën amerikane, Donald Tramp, është zotuar të bllokojë paratë e dërguara në atdhe nga meksikanët që jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, deri sa vendi të paguajë për ndërtimin e një muri kufitar. Sipas medieve ndërkombëtare, miliarderi pretendon në një memo të publikuar nga “Washtington Post”, se Meksika do të detyrohet të paguajë nga ...

Read More »

15 persona në pranga për trafik ndërkombëtar droge

Policia italiane ka vënë në pranga 15 persona të kapur me 23 kg drogë. Operacioni u zhvillua në orët e para të mëngjesit në krahinat e Sasarit, Nuoro, Pistoia, Brescia, Pordenone, Romë, Bergamo dhe Venecia. Sipas mediave italiane, janë sekuestruar 18 kilogramë kokainë, katër kg heroinë dhe 1 kg marihuanë. 15 personat akuzohen për trafik ndërkombëtar droge mes shteteve Itali, Holandë, Shqipëri. ...

Read More »

Shqipëria, paketa të përbashkëta turistike me Janinën

Paketat e përbashkëta turistike rajonale do të sjellin më shumë turistë. Për këtë, Agjencia Kombëtare e Turizmit, në bashkëpunim me shoqatat e turizmit dhe hotelerisë në vend po ftojnë grupe operatorësh turistikë të rajonit për t’i njohur ata me destinacionet turistike shqiptare. Të hënën, një grup operatorësh turistikë të qarkut të Janinës nisën një vizitë dy ditore në Shqipëri, ku ...

Read More »

“Arrest me burg” kujdestares, dhunoi fëmijën jetim

Gjykata e Durrësit ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për kujdestaren e shtëpisë së Foshnjës në Durrës, Dafina Fama. Kjo e fundit u denoncua nga emisioni investigativ “Stop”, pasi kishte dhunuar në mënyrë brutale një fëmijë jetim vetëm tre vjeç. Kujdestarja në fjalë u pushua nga puna më 30 mars, datë kur ajo u mor në pyetje nga ...

Read More »

Ambasadori Donald Lu: Shqipëria ka nevojë për gjykatës dhe politikanë të rinj

Ambasadori amerikan Donald Lu deklaroi sot se Shqipëria ka nevojë për gjykatës dhe politikanë të rinj, më të mirë dhe më të zgjuar, që t’i shërbejnë vendit të tyre. Deklarata e tij u bë gjatë aktivitetit që përkujton 25-vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, ku ishte i pranishëm edhe ministri i Jashtëm Ditmir Bushati. “Shumë prej jush duan të bëhen ...

Read More »

Ish-guvernatori Fullani kërkon dëmshpërblim për dëm moral dhe psikologjik

Ish-guvernatori Ardian Fullani kërkon gjysmë milioni euro dëmshpërblim për shkarkimin e tij nga ky post. Ai thotë se i është shkaktuar një dëm moral dhe psikologjik. Këtë e bën të ditur deputeti socialist Erjon Braçe, njeriu që denoncoi skandalin dhe abuzimet e Bankës së Shqipërisë kur u vodhën më shumë se 7 miliard lekë. Po ky deputet sugjeron të ndiqet ...

Read More »

test