BREAKING NEWS
Home » HUMAN & NATURE

HUMAN & NATURE

9 shenja që tregojnë se nuk do të bëheni kurrë të pasur

Nëse keni si qëllim në vetvete të bëheni të pasur, ky është një hap fillestar për ta arritur ëndrrën tuaj. Por nëse nuk keni menduar asnjëherë për të bërë investime, apo për të kursyer, atëherë duhet ta bëni. Nëse doni të dini se kush janë disa prej shenjave që ju tregojnë se ju nuk do të jeni asnjëherë të pasur, ...

Read More »

Sandalet e sheshta me toptha, trend i sezonit veror

Brendi portugez i këpucëve është i njohur në tërë botën në sajë të punës së Ana Delo Russo dhe zonjave të tjera të famshme që i promovojnë dhe veshin këto lloj këpucësh. Brendi “Alameda Turquesa” është ngritur rastësisht, kur Ana ka bërë byzylykë për vajzat e saj me fjongo shumëngjyrëshe. Këto toptha të vegjël dekorues janë shndërruar në trend dhe ...

Read More »

Më thuaj kur ke lindur, të të them cila pemë je dhe ç’karakter ke

Keltët e lidhnin çdo periudhë të vitit me një pemë të ndryshme. Pema, simbolikisht, përfaqëson jetën natyrore, atë që gjenerohet në mënyrë ciklike në tokë, lind, rritet dhe vdes. Sipas horoskopisë kelte, çdo individi i përket një pemë, e cila flet shumë edhe për karakterin e tij. Secili prej nesh ka “rënë” nga një pemë, si frut i tokës dhe ...

Read More »

Profecitë e njerëzve që u bënë realitet

Nuk mund të mohohet fakti se ka disa raste, që parashikimet e disa personave janë kthyer në realitet, duke bërë kështu që të ekzistojë dyshimi se këta njerëz mund të parashikojnë vërtetë të ardhmen. Që nga sulmet e tmerrshme terroriste e deri tek fatkeqësitë natyrore, ja disa prej profecive më të frikshme që u bënë realitet. Mbytja e Titanic në 1912  i ...

Read More »

Blerjet “online”, të rrezikshme (FOTO)

Zakonisht, faqet e shitjeve në internet u bëjnë shumë reklamë rrobave që shesin, por jo gjithmonë ato janë ashtu siç prezantohet dhe jo në pak raste është shumë, shumë herë më keq. Për këtë arsye, femrat janë bërë bashkë në rrjetet sociale duke postuar zhgënjimet nga blerjet online. “Daily Mail” ka publikuar disa foto që tregojnë fustane, pallto, xhupa e ...

Read More »

Si ndikon hashashi në jetën sociale

Paralajmërimi i kërkuesve ndërkombëtarë për hashashin është të mos përdoret për një kohë të gjatë.  Sipas tyre, sa më shumë të konsumosh lëndë narkotike, aq më të vështira do t’i keni marrëdhëniet me të tjerët, si dhe e sigurtë është që nuk do të paguheni shumë. Gjatë studimit janë ndjekur fëmijët që nga lindja e deri në moshën 38-vjeçare. Prej ...

Read More »

“BMW” prodhon këpucë, mos të rrëzohen fëmijët

Kurrë më nuk do t’ju duhet të shikoni fëmijën tuaj teksa rrëzohet, falë kësaj shpikjeje të veçantë të kompanisë “BMW”. Prodhuesi më i madh i makinave ka krijuar disa këpucë të vogla për fëmijë, që janë projektuar në mënyrë të tillë, për t’i ndihmuar fëmijët nën moshën trevjeçare të mbajnë ekuilibrin e tyre. Duke përdorur teknologjinë revolucionare, “BMW” kontrollon përbërjen ...

Read More »

Pse thyhet maja e penës që ka firmosur dënim me vdekje?

A e dini se pasi firmosin vendime për dënim me vdekje, gjykatësit e thyejnë menjëherë majën e stilolapsit? Që nga koha e sundimtarëve britanikë në Indi, ky zakon është ndjekur nga gjykatësit indianë e më pas është përhapur më gjerë. Po cila është arsyeja? Në fakt, janë dy. Së pari, maja thyhet pasi cilësohet “e ndotur” (ka urdhëruar vdekjen e ...

Read More »

Toka rrezikohet nga një planet në të ardhmen

Zhdukja periodike e jetës në Tokë mund të vijë nga një planet i mistershëm i fshehur, që gjendet në skajet e sistemit tonë diellor. Daniel Uaitmajër, një profesor astrofizikan i dalë në pension, i cili i ka botuar të dhënat e tij së fundmi, pretendon se  planeti i pa konfirmuar, mund të shkaktojë shi kometash, duke çuar në ngjarje që do të çojnë në ...

Read More »

test