BREAKING NEWS
Home » BOTA (page 78)

BOTA

SHBA-Rusi, bien dakord për bisedime mbi operacionet në Siri

    Rusia ka rënë dakord për të rifilluar bisedimet me Shtetet e Bashkuara mbi sigurinë ajrore, në  fushatën e  bombardimeve në Siri. Ky lajm është bërë I ditur nga r Pentagoni, që ka njoftuar se bisedimet ka mundësi  të zhvillohen këtë fundjavë. Këto bisedime do të kryhen për faktin e shqetësimeve nga përplasjet  aksidentale në  qiejtë e Sirisë, pasi ...

Read More »

Gjermania do të kthejë të gjithë azilantët shqiptarë, kërkon kapacitetet e lira në kampe për strehimin e sirianëve.

Gjermania do të kthejë të gjithë azilantët shqiptarë, kërkon kapacitetet e lira në kampe për strehimin e sirianëve. Deklarata u bë në Rinas në pritje të 50 azilantëve nga sekretarja e shtetit për Evropën dhe rajonin e Landit të Bavarisë, Beate Merk. “Më duhet të them që jemi të detyruar ta bëjmë këtë gjë, sepse duam të ruajmë kapacitetet tona të ...

Read More »

Kriza e refugjatëve, BE diskuton përshpejtimin e deportimeve

Planet për të përshpejtuar deportimin e azilkërkuesve të rremë priten të diskutohen në një takim të ministrave të BE-së në Luksemburg. Ministrat e Brendshëm pritet të miratojnë masa të tilla, përfshi edhe burgosjen e atyre që e kanë mundësinë të largohen përpara se të përjashtohen. Gjithashtu pritet të ushtrohet më shumë presion ndaj shumë vendeve të origjinës për t’i marrë ...

Read More »

test