BREAKING NEWS
Home » AUTO-MOTO (page 2)

AUTO-MOTO

Rrëmuja më e pabesueshme e qarkullimit! (VIDEO)

Edhe çfarë po nuk pati semaforë edhe policë rrugorë? Edhe çfarë pastaj nëse mbizotëron në rrugë një kaos qarkullimi? Motorra, biçikleta, makina dhe këmbësorë të gjithë sëbashku përpiqen të mbijetojnë në rrugët e Anoit në Vietnam. Megjithatë nuk duket se po mundohen shumë nga rrëmuja dhe e përballojnë trafikun në rrugë si një rutinë të lehtë të përditshme. Dhe më ...

Read More »

Degradim i ri i Volkswagen nga S&P

Degradim, për herë të dytë brenda dy muajve, të vlerësimit të fuqisë kredimarrëse të kompanisë automobilistike gjermane Volkswagen, vendosi dje në darkë të së Martës agjensia vlerësimeve Standard & Poor’s, duke ju referuar skandalit me emisionet, i cili, ka “nxirë faqen e VW”. Agjensia ndërkombëtare e vlerësimeve degradoi në BBB+, nga A- fuqinë kredimarrëse afatgjatë të kompanisë automobilistike, duke mbajtur ...

Read More »

Një xhip transformohet në një varkë “pa zot”! (VIDEO)

Video që duket të jetë regjistruar në Arabinë Saudite, e cila po goditet nga stuhira të fuqishme dhe përmbytje të papritura, fillon me drejtuesin e mjetit të afrohet në ujëra të rrëmbyeshëm në një përpjekje të kalojë “lumin”. Sidoqoftë, shoferi nuk llogariti mirë fuqinë rrëmbyese të ujit me rezultat xhipi të kthehet shumë shpejt në një varkë “pa zot”!

Read More »

Lorenzo Kampion Bote

Jorge Lorenzo mori fitoren në MotoGP në pistën e Valencias dhe festoi titullin e katërt botëror të karrierës së tij madje në “shtëpinë” e tij. Spanjolli u nis nga vendi i parë të cilin dhe mbajti deri në fund të garës, edhe pas presionit që erdhi sidomos nga M.Marquez. Pretendenti për titull, i dënuari, Valentino Rossi, edhe pse u nis ...

Read More »

Edhe tek makinat me benzinë shtrihet skandali i Volkswagen-it

Nga 800.000 makina “të prekura” të Volkswagen-it që qarkullojnë në Europë, afërsisht 100.000 janë makina me benzinë, njoftoi të Mërkurën ministri Gjerman i Transporteve, Aleksandër Dobrint. “Sot na thanë që midis automjeteve që bëhet fjalë, 98.000 janë makina me benzinë”, theksoi në një mbedhje të Buntestagut gjerman. Vonë në mbrëmjen e së Martës, Volkswagen bëri të ditur se kishte nënvlerësuar ...

Read More »

Volkswagen nën furtunën e shkurtimeve të vendeve të punës

Volkswagen do të ndalojë ngritjet në detyrë për menaxherët vitin e ardhshëm në mënyrë që të mbulohet një pjesë e kostos nga skandali me programin e paligjshëm kompjuterik. Në këtë kuadër do të reduktojë planet e saj të investimeve, ndërkohë që do të shpejtojë proçedurat për minimizimin e kostos. Njëkohësisht, kompania planifikon të ripërdorë sa më shumë pjesë këmbimi të ...

Read More »

Park nëntokësor në Nju York ku rriten pemë dhe lule

Një park nëntokësor  tashmë është ngritur në pjesën lindore të Nju York-ut i quajtur Lowline Lab.Sipas ideatorit ky është një vend fantastik,  teatër i shkencës ku bëhet e mundur rritja  e pemëve dhe luleve, sic rriten në qiell të hapur. Kjo funksionon fal sistemit të energjisë diellore dhe falë dritave pasqyra që japin pamjen e një teatri magjik. Parku do ...

Read More »

Modifikohet BMW, M5

Kompania amerikane për rregullimin e veturave , PSI, është përkujdesur për modifikimin e modelit BMW M5, i cili është me ngjyrë të zezë safir. Ndryshimi modifikues të BMW M5 do të ketë set rrotash me pesë cepa” HRE Ëheels”, nga seria e tyre “RS Street Colleciton “ me ngjrë gri, qymyr druri,amortizatorët KW të modifikuar si dhe sistemin e shkarkimit. ...

Read More »

test